Płatności PayU na WordPress przez wtyczkę FMP
Jeśli ktoś dokonywał kiedykolwiek płatności online, najprawdopodobniej choć raz robił to przez PayU. Serwis ten nie tylko jest lubiany wśród przedsiębiorców, którzy zresztą często decydują się na jego implementację, ale też przez ich Klientów, którzy doceniają jego prostotę i szybkość dokonywanych transakcji.
PayU – co to?
PayU – to bramka płatności online, umożliwiająca realizację transakcji bezgotówkowych, a także zapewniająca ich kompleksową autoryzację, z wykorzystaniem najnowszych technik zabezpieczenia transferu środków. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie PayU jest uważany za jeden z najbardziej profesjonalnych i sprawdzonych operatorów płatności online. Fakt ten doceniła spółka PKP Intercity, umożliwiając dokonywanie płatności za swoje usługi transportowe właśnie za pośrednictwem tej platformy.
Fast Micro Pay – PayU WordPress plugin
Z wykorzystaniem płatności online PayU i wtyczki Fast Micro Pay możesz uruchomić:
- Dostęp do płatnej treści na WordPress
- Grupowe blokowanie wpisów (abonament)
- Płatny download eBooka
- Płatny webinar na platformie ClickMeeting
- Darowizny
Do integracji z wtyczką Fast Micro Pay niezbędne jest założenie konta firmowego w PayU (jeżeli nie prowadzisz firmy, to możesz zarejestrować bramkę płatności Dotpay dostępną także dla osób fizycznych).
Rejestracja i logowanie w PayU
PayU tak skonfigurowało swój system rejestracji, że z łatwością można podzielić go na cztery proste etapy.
Etap 1: Rejestracja PayU – na samym początku Użytkownik jest zobowiązany do podania swoich danych osobowych, a także danych firmy i numeru rachunku. Co ciekawe, aplikacja rejestracyjna operatora jest tak skonfigurowana, że większość danych (lub dane, które się powtarzają) są wprowadzane automatycznie. Nawiasem mówiąc i tak warto je sprawdzać.
Etap 2: Weryfikacja – następnym krokiem jest zweryfikowanie autentyczności przedsiębiorcy rejestrującego się w systemie. Weryfikacja odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego, którego wysokość to 79 złotych (promocja trwa do 27 czerwca 2019 roku). Po upływie tego terminu opłata ta wzrośnie do 199 złotych.
Etap 3: Integracja – po rejestracji w serwisie Użytkownik ustawia poszczególne funkcje swojego konta, mogąc przy tym testować każdą z nich poprzez testowe konto.
Etap 4: Aktywowanie usługi – po zrealizowaniu pierwszej transakcji w systemie, konto zostanie aktywowane przez administratora. Użytkownik zostanie o tym powiadomiony za pośrednictwem wiadomości e-mail.
Rejestrują się w serwisie wyłącznie Sprzedawcy. Kupujący nie mają obowiązku przechodzenia całego procesu.
Rejestracja konta:
Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie PayU.
Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc rozwijać plugin Fast Micro Pay. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w PayU z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję systemy płatności, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że system płatności PayU może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał bramki płatności co do której nie jesteś przekonany w 100%.
Płatności internetowe PayU i aktywacja sprzedaży na stronie
Plugin Fast Micro Pay integruje się z PayU. W procesie płatności online wykorzystywany jest adres e-mail kupującego, który jednocześnie będzie kodem dostępu do treści premium.
Płatny dostęp do treści na WordPress przez PayU
W niecałe 30 minut możesz uruchomić zautomatyzowaną sprzedaż na stronie.
Zobacz wideo poradnik.
Płatny download ebooka przez PayU
Plugin Fast Micro Pay umożliwia sprzedaż własnych ebooków, książek elektronicznych i plików multimedialnych w dowolnym formacie.
Zobacz wideo poradnik.
Płatny dostęp do webinaru ClickMeeting przez PayU
Zobacz wideo poradnik.
Darowizny przez PayU
Zobacz wideo poradnik.
Testuj Fast Micro Pay za darmo
Krok 1: Pobierz demo wtyczki z darmową licencją na okres 3 dni. Przetestuj już teraz działanie Fast Micro Pay na własnym blogu i sam oceń, czy wtyczka spełnia Twoje oczekiwania?
Krok 2: Wygeneruj darmowy klucz licencji wtyczki aktywny przez 72 godziny. Podaj w poniższym formularzu adres strony internetowej, gdzie chcesz przetestować płatności online i SMS Premium.
Jak działa PayU?
Działanie serwisu PayU przypomina działanie wielu innych, podobnych platform usługowych. Użytkownik chcący zakupić wybrany produkt potwierdza chęć jego zakupu, a następnie klika w odpowiedni odnośnik, przekierowujący go na stronę płatności online. Po otwarciu nowej strony należy – do specjalnie przygotowanego formularza – podać wszystkie niezbędne dane do przelewu a następnie sprawdzić je i zatwierdzić zakup.
Gdy już to zrobimy, operator prześle na nasz adres mailowy (bądź numer telefonu) powiadomienie o zrealizowanej transakcji. Co więcej, zostanie ono równocześnie przesłane Sprzedawcy, który na podstawie przekazanych mu w ten sposób informacji, będzie mógł zrealizować zamówienie. Oczywiście z punktu widzenia samego przedsiębiorcy działanie PayU jest znacznie bardziej złożone, ale o tym w dalszej części artykułu.
Konto testowe PayU
Operator umożliwia testowanie funkcjonalności panelu użytkownika i realizację przelewów testowych za pośrednictwem specjalnego konta testowego Sandbox. Jest ono w zasadzie wierną kopią systemu i do pełnego działania wymaga rejestracji w serwisie roboczym i osobnej rejestracji w Sandboksie. Warto zwrócić uwagę, że rejestracja w obydwu panelach Użytkownika (testowym i roboczym) odbywa się na ten sam adres e-mail. W przypadku aplikacji Sandbox do rejestracji wystarczy jedynie wspomniany adres.
Jakie metody płatności w PayU?
Mocną stroną serwisu jest stosunkowo duża liczba obsługiwanych form płatności online, dzięki czemu każdy Użytkownik może w nich wybrać coś dla siebie.
- PayU | Płacę później – metoda ta pozwala na przesunięcie terminu płatności nawet o 30 dni. Dzięki niej Kupujący mogą uiścić opłatę za wybrany produkt w dowolnym terminie w przeciągu całego miesiąca.
- PayU | Raty – system ten pozwala na szybkie (nawet w przeciągu 15 minut) zaciągnięcie kredytu bądź pożyczki na wybrane zakupy. Za jego pomocą można łatwo przesłać wniosek i otrzymać szybką zgodę wraz z środkami.
- Przelew elektroniczny – w ramach tej usługi wystarczy wybrać bank, w którym aktualnie posiada się konto i zrealizować przelew. Co ciekawe, usługa ta działa w sposób zautomatyzowany, wprowadzając do formularza dane użytkownika.
- Karty płatnicze – w ramach serwisu PayU istnieje możliwość zrealizowania płatności za pośrednictwem tradycyjnych kart płatniczych. Dotyczy to zarówno kart kredytowych jak i debetowych, polskich i zagranicznych.
- PayU | Mobile – usługa ta umożliwia realizację płatności online z wykorzystaniem telefonu komórkowego i specjalnego, dedykowanego narzędzia. Dzięki niemu zapłata ogranicza się wyłącznie do jednego kliknięcia.
- Link do płatności – metoda ta umożliwia przesłanie linku na adres e-mai użytkownika. Kliknięcie w niego będzie wiązało się z automatycznym przekierowaniem na stronę płatności.
- PayU | Płatności cykliczne – ta dość ciekawa usługa polega na jednorazowym wprowadzeniu danych karty a następnie comiesięcznym jej obciążaniu. Dzięki temu Użytkownik ma wszystkie swoje wydatki pod kontrolą.
- Płatności wielowalutowe – usługa ta umożliwia realizację transakcji w oparciu o kilka różnych walut, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów związanych z marżami i prowizjami.
- PayU | Express – funkcja ta umożliwia ekspresowe realizowanie transakcji za pomocą karty. Czas uiszczenia opłat to zaledwie pół sekundy.
- PayU | Mass Collect – jest to usługa, za pomocą której można łatwo spłacać rachunki. Polega ona na utworzeniu specjalnego subkonta, na który można wpłacać pieniądze z tego tytułu.
- PayU | MOTO – ta metoda płatności pozwala na zrealizowanie jej bez konieczności posiadania dostępu do Internetu. Usługa ta wykorzystuje połączenie telefoniczne w celu autoryzacji danych i przelania środków.
- Przelew tradycyjny – w ramach tej usługi system drukuje tradycyjny blankiet, za pomocą którego można uiścić opłatę np. na poczcie, bądź w banku.
- Portfele elektroniczne – jest to wygodny sposób płatności w ramach którego uiszcza się je za pośrednictwem dedykowanych portfeli elektronicznych, takich jak Visa Checkout, Masterpass itd.
- Doładowanie telefonu – usługa ta umożliwia szybkie i wygodne doładowanie telefonu, bez konieczności kupowania kart, wprowadzania kodów itd.
Jakie banki obsługiwane w PayU?
Serwis współpracuje z wieloma bankami działającymi na terenie Polski i nie tylko.
Oto niektóre z nich:
- Bank Millenium,
- ING
- Bank Polski
- Bank PKO
- Alior Bank
- mBank
- Santander
- BNP Paribas
- Idea Bank
- Eurobank
- Citi Handlowy
- Inteligo
- Credit Agricole
- Noble Bank,
- Getin Bank i wiele, wiele innych.
Jak sprawdzić transakcje w PayU?
Status transakcji w PayU można sprawdzić na dwa sposoby, które uzależnione są od tego, na której platformie miała ona miejsce.
1. Jeśli transakcja była realizowana za pośrednictwem Allegro, należy się do niego zalogować, wejść w Moje Allegro/PayU/Lista moich wpłat a następnie kliknąć numer płatności.
2. Jeśli transakcja była realizowana za pośrednictwem sklepu internetowego, należy otworzyć maila z linkiem a następnie kliknąć w niego, w celu sprawdzenia statusu transakcji.
Anulowanie płatności w PayU i zwrot środków
Serwis PayU umożliwia zrealizowanie zwrotu w dwóch trybach – częściowym i całkowitym. W przypadku zwrotu częściowego należy podać dokładną kwotę na którą zrealizowane było zamówienie. W przypadku zwrotów całkowitych zwrócona będzie cała kwota przesłana przez Kupującego.
W ramach pojedynczego zamówienia, Kupujący może zrealizować kilka zwrotów częściowych, aczkolwiek ich łączna wartość nie może być wyższa, niż wartość całego zamówienia. Co więcej, wniosek o zwrot częściowy można wysyłać raz w ciągu minuty. Jeśli zaś transakcja była realizowana w ramach pożyczki (Płacę później), pieniądze zostaną przesłane na konto pożyczkodawcy.
Jaka jest prowizja w PayU?
Prowizje w PayU są naliczane w sposób przejrzysty i wygodny dla Użytkownika. Co ważne, opłaty z tego tytułu ponoszą wyłącznie Sprzedający. W przypadku transakcji realizowanych za pośrednictwem przelewów online, kwota prowizji wyniesie 2.3 procenta. Nieco więcej zapłacimy za transakcje realizowane kartami płatniczymi, gdyż za każdą transakcję (oprócz powyższej prowizji) trzeba dodatkowo zapłacić 30 groszy. Za korzystanie z usługi Raty PayU nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat prowizyjnych.
Czy PayU można zintegrować z PayPal?
Niestety nie istnieje możliwość integracji serwisu PayU z PayPalem. Niemniej operator ten oferuje szeroką gamę wielu innych integracji, rozszerzających możliwości tego funkcjonalnego narzędzia do płatności online.
Wypłata środków z PayU?
Wypłacenie środków z serwisu jest możliwe na kilka sposobów. Pierwszy z nich polega na każdorazowym żądaniu wypłaty z konta Użytkownika. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku osób, dla których środki zgromadzone np. w sklepie mają być dodatkowym źródłem dochodu i nie muszą być wypłacane cyklicznie.
Drugim wariantem realizowanych wypłat są tak zwane Autowypłaty. Mechanizm ten polega na ustawieniu odpowiedniej daty realizacji przelewu, bądź kwoty progowej, której uzyskanie będzie kluczowe dla dokonania transakcji.
Czy PayU obsługuje płatności SMS Premium?
Nie.
Opinie o PayU
Większość osób bardzo pochlebnie wypowiada się na temat operatora płatności PayU. Doceniają oni rozbudowane API, pomoc techniczną i dużą liczbę wtyczek integracyjnych. Niektórzy Użytkownicy narzekają jednak na stosunkowo długi termin realizacji wypłat na konto i na dość wysokie prowizje.
Podsumowując, ten jeden z najbezpieczniejszych serwisów warto polecić tym wszystkim, którym zależy na bezawaryjnie działającej platformie, przejrzystym zasadom i domyślnemu interfejsowi.