Płatności Przelewy24 na WordPress przez wtyczkę FMP

Przelewy24 to bramka płatności online, realizująca usługi z zakresu SMS Premium i płatności internetowych oraz ich autoryzacji. Oferta marki skierowana jest do przedsiębiorców, w szczególności dla firm funkcjonujących z branży e-commerce.

Przelewy24 – co to?

Serwis ten jest czymś więcej, niż tylko dostawcą oprogramowania. To jedna z najpopularniejszych polskich platform obsługująca przelewy internetowe. Wielu krajowych przedsiębiorców realizujących swoją działalność w Polsce i za granicą, korzysta z usług tej platformy, udostępniając swoim Klientom proste i wszechstronne narzędzie, oferujące wachlarz sposobów płatności, dostosowanych do potrzeb konkretnych Klientów. W poniższej dokumentacji dokładnie opiszemy czym jest ten serwis, przeanalizujemy sposób jego funkcjonowania i poznamy najpopularniejsze funkcje bramki płatniczej.

Z wykorzystaniem płatności Przelewy24 i wtyczki Fast Micro Pay możesz uruchomić:

 • Dostęp do treści premium
 • Grupowe blokowanie wpisów (abonament)
 • Płatny download eBooka
 • Płatny webinar na platformie ClickMeeting
 • Darowizny

Do integracji z wtyczką Fast Micro Pay niezbędne jest założenie konta w systemie Przelewy24. Możesz założyć wyłącznie konto firmowe. Jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej, to jedyną rozsądną opcją jest założenie konta w systemie płatności Dotpay, który ma dobre opinie.

Rejestracja i logowanie w Przelewy24

Rejestracja w serwisie dotyczy wyłącznie Sprzedawców. Osoby kupujące za pośrednictwem Przelewy24 nie są zobowiązane do zarejestrowania konta.

Jak wygląda rejestracja?

Link do rejestracji w Przelewy24.

Po wejściu wyświetla się rozbudowany formularz do którego wprowadzamy podstawowe dane firmy i jej właściciela. Należy pamiętać, by zdefiniować również rodzaj prowadzonej działalności. Lista jej form jest dostępna na samej górze w dobrze widocznym, rozwijalnym menu.

W kolejnych krokach Użytkownik serwisu musi podać dane ewentualnych reprezentantów (czyli osób obsługujących konto w jego zastępstwie), dane firmy (lub firm) a także zaakceptować warunki umowy. Szczególnie ważny jest ostatni punkt, gdyż pozwala on na dokładne przejrzenie poszczególnych kwestii umowy i – jeśli zaistnieje taka możliwość – wprowadzenie określonych zmian. Dopiero po jej akceptacji rejestruje on konto, po czym na jego mail dociera wiadomość z loginem wygenerowanym przez system. Co ważne, Użytkownik już na etapie rejestracji definiuje swoje hasło! Do aktywacji bramki Przelewy24 jest wymagana weryfikacja firmowego konta bankowego, skąd należy wykonać testowy przelew na konto Przelewy24 o wartości 1,50 zł.

Rejestracja konta:

logo przelewy24

Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie Przelewy24.

Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc rozwijać wtyczkę Fast Micro Pay. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w Przelewy24 z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję systemy płatności, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że system płatności Przelewy24 może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał bramki płatności co do której nie jesteś przekonany w 100%.

Płatności internetowe w Przelewy24

Po aktywacji konta w Przelewy24 można uruchomić sklep obsługujący szybkie płatności online. Bramka płatności udostępnia także bezpłatne środowisko Sandbox do przetestowania usługi płatności na WordPressie.

Płatny dostęp do treści przez Przelewy24

Płatność online wykorzystuje adres e-mail podany w trakcie zakupu. Wtyczka Fast Micro Pay wykorzystuje maila kupującego do odblokowania treści. To właśnie adres e-mail jest kodem dostępu do płatnej treści.

Kliknij i zobacz wideo poradnik.

Płatny download ebooka przez Przelewy24

Fast Micro Pay umożliwia sprzedaż własnych ebooków, książek elektronicznych i plików multimedialnych w dowolnym formacie. Wystarczy jeden shortcode i bezwzględny adres URL pliku, aby aktywować zautomatyzowaną płatność i dostęp do ebooka.

Kliknij i zobacz wideo poradnik.

Płatny dostęp do webinaru ClickMeeting przez Przelewy24

Zobacz wideo poradnik.

Darowizny na WordPress przez Przelewy24

Kliknij i zobacz wideo poradnik.

Jak działa Przelewy24?

Zasada działania serwisu bardzo przypomina metody realizacji płatności, obsługiwane przez inne, podobne platformy. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę danego sklepu i wybór produktu. Po zatwierdzeniu jego wyboru, Przelewy24 przekierowują Klienta na specjalną stronę, na której znajduje się formularz, do którego wprowadzamy dane niezbędne do przelewu. Następnie system przekierowuje, np do banku Klienta, gdzie może dokonać szybkiej płatności online.

Gdy zostaną one wprowadzone, potwierdzamy je, by następnie otrzymać stosowne potwierdzenie, które najczęściej przesyłane jest na deklarowany adres e-mail. Potwierdzenie wraz z zamówieniem otrzymuje również Sprzedawca, który realizuje je w miarę najszybciej, jak to możliwe. Po zrealizowaniu transakcji system przeniesie nas z powrotem na stronę sklepu.

 

Przelewy24 a konto testowe Sandbox

Serwis Przelewy24 posiada dużą liczbę funkcji, które można dodatkowo implementować na swoim koncie Użytkownika. Istnieje również możliwość przetestowania usługi płatności online z wykorzystaniem konta testowego Sandbox.

Z jego funkcjonalności można korzystać dopiero w momencie uruchomienia panelu Przelewy24, w którym realizowane będą poszczególne transakcje. Co ciekawe, wewnątrz Sandbox-u można również realizować przelewy testowe, których historię można podglądać pod adresem https://sandbox.przelewy24.pl/panel.

Oczywiście nie ma możliwości, by transakcje „prawdziwe” były realizowane z wykorzystaniem Sandbox-u. Włączenie konta testowego jest możliwe za pośrednictwem panelu roboczego, tuż po kliknięciu w odnośnik „Konto w SANDBOX„.

Jakie metody płatności w Przelewy24?

Serwis Przelewy24 obsługuje następujące metody płatności:

 • Przekazy i przelewy bankowe.
 • Karty płatnicze
 • Visa Checkout – to system, w ramach którego płatności realizowane są wyłącznie za pomocą loginu i hasła, bądź – opcjonalnie – jednego kliknięcia w przypadku wyboru opcji „Pozostań zalogowany”.
 • Master Pass – to usługa tzw. wirtualnej portmonetki, która dzięki maksymalnemu skróceniu procedury autoryzacji, umożliwia realizację transakcji za pomocą jednego kliknięcia.
 • Apple Pay – to aplikacja przeznaczona na urządzenia Apple, dzięki której realizowanie płatności staje się jeszcze prostsze.
 • Google Pay – to zestaw usług, umożliwiający zapłatę jednym kliknięciem za pośrednictwem popularnego serwisu.
 • Elektroniczne portfele wielowalutowe.
 • Systemy ratalne e-Raty – to wygodny system, umożliwiający realizację płatności z wykorzystaniem kredytu zaciągniętego w banku.
 • Płatności walutowe
 • Terminale płatnicze POS – funkcja ta umożliwia rozliczanie za pośrednictwem stacjonarnych terminali do zapłaty kartą.
 • SMS Premium – usługa realizacji płatności za pośrednictwem premiowanych wiadomości SMS o podwyższonej wartości.
 • Paysafecard – jest to wygodna metoda płatności, wykorzystująca popularne karty zdrapki, które można nabyć w sklepie, bądź kiosku.
 • BLIK – to system dedykowany urządzeniom mobilnym, dzięki któremu można zapłacić za wybrany produkt autoryzując połączenie specjalnym, sześciocyfrowym kodem.
 • Płatności odroczone – to usługa w ramach której Klient może odroczyć zapłatę nawet o 21 dni. Za jej pośrednictwem istnieje również możliwość rozłożenia płatności na cztery wygodne raty.

Jakie banki obsługiwane są w Przelewy24?

Odpowiedź na pytanie zawarte w śródtytule jest prosta. Przelewy24 obsługują praktycznie wszystkie banki i to nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Ciekawostką jest fakt, że ich liczba stale wzrasta i na chwilę obecną wynosi aż 327 podmiotów. Dzięki temu, że są one „wpięte” w serwis, istnieje możliwość realizowania automatycznych przelewów pomiędzy nimi.

Jak sprawdzić transakcje w Przelewy24?

Sprawdzanie i kontrola realizowanych za pośrednictwem serwisu transakcji, jest możliwa dzięki bardzo rozbudowanej funkcji raportowania. W jej ramach mamy możliwość otrzymania szeregu danych na temat zarówno samych transakcji, jak również realizowanych zwrotów, wypłat i sporządzanych faktur.

Usługa ta jest dostępna bezpośrednio z poziomu samego panelu Użytkownika. Otrzymane dane można zapisać w wielu różnych formatach, w tym CSV, HTML i XML. Co więcej, generowane za pośrednictwem serwisu raporty można przesyłać na dowolny adres mailowy, zdefiniowany w panelu Użytkownika, a także na dowolny adres FTP, dzięki czemu możliwe będzie automatyczne publikowanie ich na naszej stronie internetowej.

Anulowanie płatności w Przelewy24 i zwrot środków

Posiadacze konta w serwisie Przelewy24 mogą w sposób natychmiastowy anulować wybraną transakcję. Wraz z jej anulowaniem istnieje możliwość zwrotu wpłaconych środków, niezależnie od tego, czy były one realizowane za pośrednictwem polecenia przelewu (z konta bankowego), czy też za pomocą karty kredytowej.

W przypadku dużych zamówień można zwrócić całą zainwestowaną kwotę, bądź też jej część (za konkretny towar). Usługa ta jest dostępna zarówno z poziomu API, jak również poprzez panel administracyjny Użytkownika.

Jaka jest prowizja w Przelewy24?

Serwis Przelewy24 oferuje swoim Użytkownikom jeden z najprostszych na rynku modeli prowizji. W przypadku realizacji transakcji w oparciu o klasyczny przelew z konta bankowego, prowizja pobrana przez serwis wyniesie zaledwie 1.9 procent.

Tyle samo zresztą zapłacimy za transakcje realizowane w oparciu o system BLIK. Prowizja nie zmieni się również w przypadku transakcji wykonywanych za pośrednictwem kart VISA, Mastercard i JCB i autoryzowanych za pomocą systemu 3D Secure, z tym że należy do niej doliczyć dodatkowe 30 groszy za każdą transakcję. Prowizja nie jest naliczana w przypadku realizacji transakcji za pośrednictwem e-Rat.

Czy Przelewy24 można zintegrować z PayPal?

Integracja serwisu z PayPal jest możliwa. Dokładną instrukcję (dostępną w wersji PDF) można znaleźć na stronie Przelewy24. Aby zintegrować ze sobą obydwie platformy, należy dla każdej z nich stworzyć konto użytkownika a następnie dodać bieżący rachunek bankowy (również w przypadku panelu serwisu PayPal). W trakcie procesu integracji konieczne będzie zdefiniowanie określonych uprawnień (po stronie PayPal) a także aktywowanie usług PayPal po stronie panelu Przelewy24.

Wypłata środków z Przelewy24

Serwis Przelewy24 umożliwia wypłatę zgromadzonych na koncie środków w dowolnej chwili, uwzględniającej regulacje wynikające z harmonogramu przelewów.

Można go zdefiniować w oparciu o trzy podstawowe wartości:

 • Termin wypłat – przelewy można zlecać co 1, 2, 3, 7 a nawet 14 dni. Można je też ustawić na pierwszy, bądź ostatni dzień miesiąca.
 • Wartość wypłat – przelew można zlecić również po uzyskaniu określonej wartości uzbieranych środków. Wartość tą może zdefiniować Użytkownik systemu.
 • Opcjonalnie można też skorzystać z możliwości wypłat na żądanie. W interfejsie panelu administracyjnego istnieje przycisk, który to umożliwia.

Środki pieniężne uzbierane na koncie serwisu są przesyłane natychmiast po uzyskaniu z systemu stosownej informacji co do dyspozycji przelewu (automatycznej, bądź na żądanie). W celu skrócenia czasu oczekiwania na pieniądze, system wysyła je z banku w którym Użytkownik posiada własny rachunek bankowy.

Czy Przelewy24 obsługuje płatności SMS Premium?

Serwis obsługuje płatności SMS Premium, w ramach których Użytkownik może udostępnić swoim Klientom możliwość zapłaty za pośrednictwem SMS-ów, bądź połączeń telefonicznych. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla Klienta, a także dla właścicieli stron organizujących, np konkursy na stronie.

Opinie o Przelewy24

Przelewy24 to jeden z najbardziej lubianych serwisów obsługujących płatności w Internecie. Zarówno Sprzedawcy, jak i ich Klienci doceniają w nim przejrzystość interfejsu, dużą liczbę funkcji, a także możliwość wypróbowania poszczególnych usług na koncie testowym. Nie bez znaczenia jest też ogromna liczba obsługiwanych banków i metod płatności.

Podsumowując, jest to serwis uniwersalny, który warto polecić zarówno początkującym, jak i doświadczonym sprzedawcom. Zwłaszcza, że jest on bardzo popularny wśród ich Klientów.

Kontakt przez Facebook Messenger