Płatności SMS Premium Simpay na WordPress

Usługa SMS Premium umożliwia zapłatę za niektóre produkty, lub usługi, za pośrednictwem wiadomości tekstowych o podwyższonej cenie. Rozwiązanie to jest korzystne głównie z dwóch względów. Po pierwsze, metoda ta umożliwia zapłatę bez konieczności użycia karty czy kodów dostępu. Po drugie, system ten pozwala na łatwiejsze budowanie relacji pomiędzy Sprzedawcą, a jego Klientem.

Simpay – co to?

Simpay to operator płatności z wykorzystaniem SMS Premium. W ramach usług świadczonych przez tego operatora Użytkownik może zdefiniować własną cenę pojedynczego SMS-a, co oczywiście będzie miało wpływ na uzyskiwane przez niego dochody. Oczywiście Simpay to nie tylko operator usługi, ale też serwis zapewniający maksymalne bezpieczeństwo transakcji.

Środki przechowywane na koncie są w pełni bezpieczne, podobnie zresztą jak dane osobowe i dane firm. System płatności jest dosyć nowy, jednak firma postawiła na bardzo rozbudowany i nowoczesny panel z przejrzystym modelem rozliczeń. Operator Simpay cieszy się bardzo dobrymi opiniami w internecie. W związku z tym zdecydowaliśmy się uruchomić integrację wtyczki Fast Micro Pay z systemem płatności SMS Simpay.

Dostęp do treści premium przez SMS Simpay

Konfiguracja jest bardzo szybka, a instrukcja w postaci wideo poradnika maksymalnie uproszona.

Zobacz wideo poradnik

Alternatywnym rozwiązaniem jest usługa SMS Premium TPay, gdzie także została wykonana integracja z wtyczką Fast Micro Pay.

Wideo poradnik powstał dzięki stronie www: https://sprowadzanie-aut.pl/

Testuj Fast Micro Pay za darmo

Krok 1: Pobierz demo wtyczki z darmową licencją na okres 3 dni. Przetestuj już teraz działanie Fast Micro Pay na własnym blogu i sam oceń, czy wtyczka spełnia Twoje oczekiwania?

POBIERZ WTYCZKĘ

Krok 2: Wygeneruj darmowy klucz licencji wtyczki aktywny przez 72 godziny. Podaj w poniższym formularzu adres strony internetowej, gdzie chcesz przetestować płatności online i SMS Premium.

Jak działa Simpay?

Zasada działania serwisu jest bardzo prosta. Po utworzeniu własnego konta Użytkownik definiuje wszystkie najważniejsze ustawienia związane z usługą SMS Premium, a przede wszystkim cenę poszczególnych wiadomości. Klient, który zdecyduje się na jego usługi bądź produkty, zobaczy na stronie Sprzedawcy komunikat o możliwości zapłaty za daną usługę poprzez sms-owy system płatności. Po wprowadzeniu do wiadomości tekstowej określonego kodu i wysłaniu jej pod dany numer, uzyska on wiadomość zwrotną umożliwiającą skorzystanie z danej usługi. Wiadomość ta może mieć charakter kodu dostępu, linku, bądź nawet zakładki (np. w sieci WAP). Właśnie dzięki temu system ten charakteryzuje się dużą elastycznością i możliwością przypisania go do różnego rodzaju usług.

Rejestracja i logowanie w Simpay

Rejestracja w systemie Simpay jest bardzo prosta. W oknie głównym formularza rejestracyjnego znajduje się zaledwie kilka okien, do których wprowadzimy nasz adres mailowy, hasło i nazwę użytkownika. Po rejestracji zostaniemy przeniesieni do okna logowania, a następnie do panelu Użytkownika. W nim musimy określić swój status (firma, lub osoba prywatna) a następnie wprowadzić dane firmy i wysłać przelew weryfikacyjny. Na koniec, gdy już konto zostało utworzone, definiujemy treść swojego SMS-a i jego koszt. Przy ustalaniu kosztu warto zwrócić uwagę na wysokie prowizje oferowane przez operatora, co jest charakterystyczne dla usług SMS Premium.

Jakie metody płatności w Simpay?

W ramach usług świadczonych przez Simpay, istnieje możliwość skorzystania z dwóch metod płatności. Pierwszą z nich są dobrze znane wszystkim SMS-y premiowane, których koszt (netto) w przypadku tego systemu może wynieść maksymalnie 25 złotych. Jest to kwota ustalana przez Sprzedawcę. Drugą metodą płatności jest tak zwany Direct Billing. Jest to usługa wykorzystywana w naszym kraju dopiero od 2013 roku.

W ramach niej możemy korzystać z płatnych treści bez konieczności przesyłania danych mobilnych. Wystarczy, że wprowadzimy SMS o określonej treści, a następnie przepiszemy treść z wiadomości zwrotnej bezpośrednio do okna logowania płatnego produktu. Usługa ta działa na dwa sposoby, obciążając nasz rachunek telefoniczny (w przypadku telefonów na abonament), bądź też obciążając kartę prepaid (w przypadku telefonów na kartę).

Jak sprawdzić transakcje w Simpay?

Monitoring transakcji w ramach usługi Simpay jest niezwykle prosty. Po wejściu do panelu roboczego, wszystkie dane na temat przesłanych wiadomości SMS, są widoczne w dolnej części witryny. Przedstawia się je zarówno w postaci wygodnego wykresu, na podstawie którego można też określić tendencje w sprzedaży a także w postaci liczbowej. Analizę danych ułatwia szereg danych dotyczących wiadomości, takich jak ich liczba, treść, numer na który zostały wysłane, nadawcę itd.

Jaka jest prowizja w Simpay?

Zaletą systemu są proste warunki pobierania prowizji przez serwis, choć same opłaty nie należą do najtańszych. Ich wysokość jest uzależniona od dziennego obrotu i waha się w okolicach 51 – 53 procent. Na stronie głównej serwisu można znaleźć ciekawe narzędzie, które wyświetla wartość ewentualnej prowizji, z uwzględnieniem naszego dziennego przychodu. Wbudowany kalkulator pozwala na dokładne prześledzenie ceny, dzięki czemu od razu wiemy, jak dużo pieniędzy uzyskamy w ciągu konkretnego dnia.

Wypłata środków z Simpay

System Simpay umożliwia wypłatę środków zarówno w trakcie, jak i na koniec okresu rozliczeniowego (koniec miesiąca). W przypadku wypłaty w trakcie okresu rozliczeniowego, 20 procent całej wypłacanej kwoty jest pozostawiane na koncie Użytkownika. Kwota ta jest wypłacana dopiero na koniec miesiąca, wraz z uzyskanymi do tego czasu środkami. Niezależnie od tego czy pieniądze są wypłacane w środku, bądź na koniec miesiąca, serwis nie pobiera żadnych opłat za zamawiane transakcje. Można je realizować nawet codziennie, aczkolwiek zawsze należy pamiętać o pozostałych 20 procentach kwoty, która będzie dostępna na koniec okresu rozliczeniowego.

Co ważne, wypłacane środki na koncie Użytkownika znajdą się najpóźniej do 24 godzin.

Opinie o Simpay

Simpay może pochwalić się bardzo dobrymi opiniami wśród swoich Klientów. Na pochwałę zasługują zwłaszcza prosty mechanizm rejestracji i możliwość codziennej wypłaty środków. Użytkownicy doceniają również rozbudowany system prowizji, choć ich zdaniem są one zdecydowanie zbyt wysokie. Na uwagę zasługuje również rozbudowany dział pomocy, w którym znajdują się odpowiedzi na większość najczęściej zadawanych przez Użytkowników pytań. Pod względem technicznym osoby korzystające z serwisu są najbardziej zadowolone z samego interfejsu, który jest w miarę intuicyjny i nie wymaga stosowania żadnych złożonych operacji.

Podsumowując, Simpay to operator doskonale sprawdzający się w zakresie udostępniania swoim Partnerom usług SMS Premium. Rozbudowana baza funkcji i dwie sprawdzone metody płatności sprawiają, że jest to bardzo wygodny serwis.

Kontakt przez Facebook Messenger