Płatności TPay na WordPress przez wtyczkę FMP

TPay (dawniej Transferuj.pl) jest znanym operatorem, który udostępnia kanał płatności online i mikropłatności SMS Premium. Mało jest firm realizujących usługi płatności w Internecie, porównujących swoją działalność do misji, bądź wartości. TPay jest jedną z takich firm o czym zresztą informuje na swojej stronie głównej. Co warto wiedzieć na temat tej firmy? Jak ona działa i jak usługi dodatkowe oferuje? Tego wszystkiego dowiemy się z poniższej dokumentacji.

TPay – co to?

Jest to narzędzie stworzone przez grupę polskich studentów – pasjonatów. Zadaniem aplikacji, a w zasadzie całego systemu, jest profesjonalna obsługa transakcji internetowych i ich autoryzacja za pośrednictwem nowatorskich systemów bezpieczeństwa. Podstawowym zadaniem systemu jest zaoszczędzenie czasu użytkownika, niezależnie od tego, czy jest on sprzedawcą, czy kupującym. Oprogramowanie to zostało tak skonstruowane, iż zapewnia ono maksimum funkcjonalności, przy jednoczesnym zredukowaniu do minimum czynności, niezbędnych do jego prawidłowej pracy.

Z wykorzystaniem płatności TPay i wtyczki Fast Micro Pay możesz uruchomić:

  • Dostęp do treści premium na WordPress
  • Grupowe blokowanie wpisów (abonament)
  • Płatny download eBooka i pliku z dowolnym rozszerzeniem
  • Płatny webinar na platformie ClickMeeting

Do integracji z wtyczką Fast Micro Pay niezbędne jest założenie konta firmowego w TPay (jeżeli nie prowadzisz firmy, to możesz zarejestrować bramkę płatności Dotpay dostępną także dla osób fizycznych).

Rejestracja i logowanie w TPay

Po wejściu na stronę główną serwisu oczom Użytkownika ukazuje się zielone pole (w prawej, górnej części ekranu) z napisem „Rejestracja”. Po kliknięciu w niego, pojawia się okno formularza, do którego wprowadzamy dane firmy, nasze dane osobowe a także inne informacje o treści marketingowej. W ramach okna rejestracji istnieje również możliwość zarejestrowania firmy zagranicznej. Jest to możliwe po kliknięciu w odnośnik „Rejestracja zagraniczna”. Po zarejestrowaniu się w systemie na przesłany adres mailowy przesyłane są jednorazowe dane logowania, które następnie są aktualizowane przez użytkownika.

Do pełnej aktywacji konta należy wykonać przelew  weryfikacyjny z firmowego konta bankowego w wysokości 10 zł na konto wskazane przez TPay.

Rejestracja konta TPay:

logo tpay

Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie TPay. Skorzystaj z mojej zniżki, którą wygenerowałem dzięki bardzo dobrej współpracy z TPay.

Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc rozwijać wtyczkę Fast Micro Pay. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w TPay z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję systemy płatności, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że system płatności TPay może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał bramki płatności co do której nie jesteś przekonany w 100%.

Płatności internetowe TPay i aktywacja sprzedaży na stronie

Wtyczka Fast Micro Pay integruje się z serwisem TPay. Plugin w trakcie płatności wykorzystuje adres e-mail kupującego, który jednocześnie będzie kodem dostępu do treści premium.

Dostęp do treści premium przez TPay

W kilkanaście minut możesz uruchomić zautomatyzowaną sprzedaż na stronie.

Zobacz wideo poradnik.

Płatny download ebooka przez TPay

Fast Micro Pay umożliwia sprzedaż własnych ebooków, książek elektronicznych i plików multimedialnych w dowolnym formacie.

Zobacz wideo poradnik.

Płatny dostęp do treści przez SMS Premium TPay

Zobacz, jak krok po kroku wdrożyć płatne SMSy i aktywować dostęp do treści premium.

Płatny dostęp do webinaru ClickMeeting przez TPay

Zobacz wideo poradnik.

Darowizny przez TPay

Zobacz wideo poradnik.

Testuj Fast Micro Pay za darmo

Krok 1: Pobierz demo wtyczki z darmową licencją na okres 3 dni. Przetestuj już teraz działanie Fast Micro Pay na własnym blogu i sam oceń, czy wtyczka spełnia Twoje oczekiwania?

POBIERZ WTYCZKĘ

Krok 2: Wygeneruj darmowy klucz licencji wtyczki aktywny przez 72 godziny. Podaj w poniższym formularzu adres strony internetowej, gdzie chcesz przetestować płatności online i SMS Premium.

Jak działa TPay?

Zasada działania tego systemu jest taka sama, jak w przypadku wielu innych, analogicznych aplikacji. Opiera się ona na udostępnieniu kupującemu szeregu różnych metod płatności, a następnie – na wyborze odpowiedniej metody przez kupującego. Procedury zakupu są w tym przypadku analogiczne i opierają się na przekierowaniu kupującego do wybranego formularza, zrealizowaniu płatności i przesłaniu na jego adres stosownego powiadomienia. Tym, co wyróżnia ten system od innych, podobnych aplikacji, jest szybkość i wydajność działania, oparta przede wszystkim na wysokim poziomie automatyzmu pracy.

 

Konto testowe TPay

Usługi TPay można testować na kilka różnych sposobów. Dostępne w serwisie metody płatności testuje się za pomocą stosownej wersji demo panelu transakcyjnego. Istnieje również możliwość przetestowania Panelu Odbiorcy Płatności, dzięki czemu istnieje możliwość przeanalizowania wszystkich funkcjonalności systemu. TPay umożliwia też testowanie generowania transakcji. Proces ten odbywa się w obrębie testowej wersji POP (Panelu Odbiorcy Płatności). W związku z tym, że serwis ten jest na bieżąco rozbudowywany i aktualizowany, możliwości aplikacji i kont testowych stale rosną. Należy jednak pamiętać, że narzędzia te nie służą do realizacji transakcji roboczych.

Jakie metody płatności w TPay?

Serwis udostępnia swoim klientom szereg ciekawych form płatności, które – jak na innowacyjną firmę przystało – zostały pogrupowane w kilka przejrzystych działów.

1. Przelewy online – to grupa usług, w ramach których można realizować transakcje internetowe w tradycyjny sposób, to jest za pomocą przekazów internetowych (w tym masowych), modułów sklepowych dostosowanych do potrzeb konkretnego sklepu, rat online i płatności online. Szczególną uwagę warto zwrócić na moduł rat online, w ramach którego istnieje możliwość zaciągnięcia szybkiej pożyczki. Czas od złożenia wniosku aż po otrzymanie odpowiednich środków jest bardzo krótki i zwykle ogranicza się do kilkunastu minut.

2. Płatności mobilne – system TPay jest w pełni zintegrowany z nowoczesnymi metodami płatności mobilnych, takich jak SMS Premium, BLIK a nawet z FastPass i wieloma aplikacjami mobilnymi. Ciekawostką jest fakt, że narzędzie umożliwia również realizację poszczególnych płatności w oparciu o kody QR. Nawiasem mówiąc, jest to prawdziwa innowacja, biorąc pod uwagę to, co oferują najwięksi gracze na rynku.

3. Portfele elektroniczne – operator umożliwia integrację swojego systemu z najpopularniejszymi dostawcami usług tzw. elektronicznych portfeli. Dzięki temu z dobrodziejstw systemu będą mogli skorzystać również ci klienci, którzy na co dzień korzystają z takich narzędzi jak Google Pay, MasterPass, PayPal i Visa Checkout.

4. Płatności kartą – system jest kompatybilny z tradycyjnymi kartami płatniczymi, działającymi zarówno w trybie offline, jak i online. TPay oprócz standardowych rozwiązań takich jak terminale płatnicze, oferuje również bardziej zaawansowane systemy w tym zintegrowaną bramkę płatniczą. Umożliwia ona szybkie realizowanie płatności w oparciu o dowolną kartę, z możliwością zapisania danych Użytkownika w momencie pierwszej płatności. Dzięki temu każda kolejna regulacja rachunku odbędzie się znacznie szybciej i w zasadzie w pełni automatycznie.

Jakie banki obsługiwane w TPay?

Nie sposób wymienić wszystkich banków współpracujących z systemem TPay. Operator ten obsługuje nieco ponad 150 różnych podmiotów bankowych, umożliwiając transakcje pomiędzy każdym z nich. Co ważne, system ten jest kompatybilny z wszystkimi dużymi, polskimi bankami, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia blackoutu podczas realizacji płatności w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie.

Jak sprawdzić transakcje w TPay?

Sprawdzanie transakcji w TPay jest w zasadzie bezproblemowe i nie wymaga dodatkowych narzędzi i umiejętności ich obsługi. Aplikacja po potwierdzeniu wpłaty generuje tak zwane EPO, czyli Elektroniczne Potwierdzenie Opłaty. Jest to dokument w postaci PDF, który jest przesyłany bezpośrednio na adres mailowy nadawcy wpłaty i jej odbiorcy. Plik ten jest potwierdzeniem zrealizowania płatności i to nawet wówczas, gdy pieniądze od kupującego jeszcze nie wpłynęły. Co ciekawe, TPay umożliwia zlecenie wypłaty na konto bankowe tych środków, nawet jeśli nie pojawiły się one jeszcze na wewnętrznym koncie narzędzia.

Anulowanie płatności w TPay i zwrot środków

Anulowanie płatności w ramach serwisu jest możliwe tylko po spełnieniu określonych warunków. Najważniejszy z nich to posiadanie przez Sprzedawcę środków na jego własnym koncie. Jeśli wcześniej zostały one przelane na konto osobiste sprzedawcy, nie będzie możliwości ich późniejszego zwrotu kupującemu.

Jeśli jednak Sprzedawca posiada środki, możliwy jest zwrot całkowity, bądź częściowy. W pierwszym wariancie kupujący może zgłosić zwrot całej kwoty, wynikający np. z niedostarczenia przez sprzedającego wybranego i zakupionego towaru, oczywiście w ramach całego zamówienia. Z kolei zwrot częściowy dotyczy wyłącznie określonej kwoty, oczywiście w ramach całego zamówienia. Istnieje możliwość zrealizowania kilku takich zwrotów częściowych, aczkolwiek ich łączna suma nie może przekraczać wartości kupowanych usług, bądź produktów.

Jaka jest prowizja w TPay?

Operator może się pochwalić stosunkowo niskimi, procentowymi prowizjami za korzystanie z funkcji swojego narzędzia. Opłat dodatkowych z ich tytułu nie ponoszą kupujący. W ich przypadku cena danego produktu jest stała i uzależniona od sprzedawcy. Prowizję uiszcza sam sprzedawca, który za transakcję musi ponieść koszt w wysokości 1.59 procent. To jednak nie wszystko.

Każda z transakcji jest dodatkowo obciążona specjalną opłatą dodatkową w wysokości 0.39 złotych. W przeciwieństwie do innych operatorów, opłata ta dotyczy również przelewów online. Nawiasem mówiąc, jej wprowadzenie było łatwe do przewidzenia, głównie ze względu na stosunkowo niskie stawki oprocentowania.

Czy TPay można zintegrować z PayPal?

Operator TPay umożliwia integrację swojego narzędzia z PayPal-em. Procedura jest w tym przypadku taka sama jak u innych dostawców oprogramowania. Konieczne jest założenie dwóch osobnych kont (po jednym na każdej z platform) a następnie zintegrowanie ich ze sobą za pomocą prostych komend i narzędzi. Dokładną instrukcję opisującą przebieg tego procesu, można znaleźć na stronie operatora TPay.

Wypłata środków z TPay

Środki zgromadzone na koncie w TPay można wypłacić w dowolnym momencie, zależnie od potrzeb użytkownika. Istnieje możliwość zrealizowania wypłaty w określonym przez niego momencie, aczkolwiek można ją też ustawić na przykładzie stosownego harmonogramu.

Istotne są tutaj dwie kwestie. Pierwszą z nich jest termin wypłaty. Ustawiając harmonogram w oparciu o tą wartość, użytkownik wybiera opcję przelewania środków w wybranym terminie, niezależnie od ich łącznej wartości. Jest to wygodne rozwiązanie dla tych osób, które utrzymują się z tych środków.

Alternatywą dla takiego rozwiązania jest ustawienie harmonogramu w oparciu o graniczne kwoty, wcześniej zdefiniowane przez Użytkownika. Oznacza to, że polecenie przelewu będzie generowane w momencie, gdy uzyskamy na naszym koncie określoną wartość środków. Warto pamiętać, że niezależnie od wybranego trybu wypłaty, pieniądze otrzymamy do 3 dni roboczych.

Czy TPay obsługuje płatności SMS Premium?

Podobnie jak u większości dużych operatorów, TPay również obsługuje płatności mobilne, w tym SMS-y Premium. W ramach tej usługi, użytkownik może ustawić możliwość regulacji zobowiązań wobec siebie za pośrednictwem wiadomości SMS, dzięki czemu do realizacji transakcji nie jest wymagane połączenie internetowe. Warto zaznaczyć, że usługa SMS Premium jest również korzystna dla samego sprzedawcy, gdyż pozwala mu utrzymać odpowiednie relacje z klientem swoich usług.

Opinie o TPay

Użytkownicy TPay z reguły chwalą sobie proste i przejrzyste zasady korzystania z serwisu. Doceniają oni ogromną liczbę funkcji, integracji i sposobów płatności. Niestety wielu z nich jest niezadowolonych z modelu pobierania opłat. Choć TPay rzeczywiście jest w dużej mierze zautomatyzowany, to jednak dla niektórych klientów jest to serwis dosyć kosztowny, na co wpływ ma opłata ponoszona za każdą transakcję.

Kontakt przez Facebook Messenger